Styrelse

JT2s styrelse samt kontakt information

JT2's styrelse består av följande personer, specifika ansvarsområden är angivna.
Hela JT2's styrelse kan kontaktas via gruppadressen styrelsen@jt2.se

Staffan Lundgren

Ordförande
Staffan Lundgren
Anevägen 25
staffan.lundgren@jt2.se

Ansvarsområden
Kommunkontakt
Vatten/Avlopp 

Tove Fagerlund

Vice ordförande
Tove Fagerlund
Anevägen 15
tove.fagerlund@jt2.se 

Ansvarsområden
Snö/gräs

Susanne Johansson

Kassör
Susanne Johansson
Anevägen 30
susanne.johansson@jt2.se 

Ansvarsområden
Ekonomi och försäkringar
 

Man

Ledamot
Ulf Wahlqvist
Ägirvägen 7
ulf.wahlqvist@jt2.se

Ansvarsområden
-

Ledamot

Ledamot
Mikael Borrman
Ägirvägen 20
mikael.borrman@jt2.se 

Ansvarsområden
Comhem

Sofia Lundberg

Ledamot
Sofia Lundberg
Sleipnervägen 8
sofia.lundberg@jt2.se 

Ansvarsområden
El och belysning
Information till medlemmar

Man

Suppleant
Stig Larsson
Sleipnervägen 23
stig.larsson@jt2.se

Ansvarsområden
Redskapsförrådet

Man

Suppleant
Anders Forslund
Sleipnervägen 17
anders.forslund@jt2.se

Ansvarsområden
Webb

 

Revisorer

Ordinarie

  • Lisbeth Jerkérus, Ägirvägen 5
  • Kerstin Sjöström, Ägirvägen 2

Suppleant

  • Per Adolfsson, Sleipnervägen 2

Valberedning

  • Nils Persson, Sleipnervägen 13 (sammankallande)
  • Inger Lyth Wright, Anevägen 6
  • Åsa Holfre, Ägirvägen 6